Vo štvorici po Slovensku cover

MARKÍZA • MOMENTÁLNE SA NEVYSIELA •

Naši „chalaňi“ bojujú za dobrú vec: Štyri silné príbehy, ktorým chcú pomôcť!

04. 01 2016 17:00 | Kamil Konkoľ
Jakab a Latinák
Jakab a Latinák Foto: Markíza

Prečítajte si, za koho zabojujú naši štyria cestovatelia.

Naša štvorka zo šou Vo štvorici po Slovensku vlakomJuraj Kemka, Robo Jakab, Majo Miezga a Lukáš Latinák budú tento raz svojím putovaním po Slovensku aj pomáhať. Za každú disciplínu môžu získať sto bodov, ktoré sa zmenia na sto eur a pôjdu na pomoc detičkám s ťažkým životným osudom, ktoré pomoc naozaj potrebujú. Charitatívnu časť zastrešuje Nadácia Markíza.

Robo Jakab pomáha Alexikovi

Alexík má 6 rokov a trpí detskou mozgovou obrnou, epilepsiou, poruchami spánku a poruchami správania. Chlapček nerozpráva, má problémy s hrubou a jemnou motorikou. Jeho mamička Mária toho skúšala už veľa – pravidelne navštevuje so synčekom kúpele, špecializovaného logopéda a psychológa, ale jeho stav sa nezlepšuje.

alex robo
Foto: Markíza
 

Jeho stavu by veľmi pomohla delfinoterapia, ktorá má priaznivé účinky, rodina si ju však nemôže finančne dovoliť. Za Alexíka bude bojovať Robo Jakab. 

Marián Miezga pomáha Martinkovi s detskou mozgovou obrnou

Martinko pochádza z Prievidze, má 13 a pol roka a má detskú mozgovú obrnu. Sám nesedí, nechodí... Rodina Kováčikových nevyhnutne potrebuje auto na prevoz Martinka na vyšetrenia, kúpu vozidla si žiaľ nemôžu z vlastných prostriedkov dovoliť.  Body získané Majom Miezgom pôjdu na tú najdôležitejšiu vec pre rodinu Kováčikových – auto pre Martinka.

martinko miezga
Foto: Markíza
 

Juraj Kemka pomáha Jakubovi v ťažkej finančnej situácií

Jakub žije u adoptívnych rodičov Balážovcov, ktorí si ho adoptovali ako 6-mesačného. Obaja rodičia majú podlomené zdravie, otec prekonal infarkt. Zo žalostného invalidného dôchodku musia platiť všetky náklady – popri bežným nákladoch aj lieky pre oboch či vzdelanie syna. Niet sa čo čudovať, že často neostane ani na zimné oblečenie.

jakub kemka
Foto: Markíza
 

Jakubko budúci rok končí 9. ročník základnej školy, chcel by ísť študovať na strednú školu a stať sa sociálnym pracovníkom. Rodičia však majú obavy, ako to všetko zvládnu finančne. Juraj Kemka preto bojuje za Jakubka, aby jeho výhra pomohla prekonať ťažkú finančnú situáciu, prostriedky poputujú na zimné oblečenie či návštevu umeleckej školy.

Lukáš Latinák pomáha Petronelke a jej sne o bezbariérovej kúpeľni

Petronelka pochádza z Prešova, má 17 rokov, je ťažko zdravotne postihnutá a vyžaduje 24 hodinovú starostlivosť. Rodina Eliášových nevyhnutne potrebuje upraviť kúpeľňu na bezbariérovú, požadovaná čiastka je však pre nich nepredstaviteľne vysoká – pracuje iba otec Petronelky, mama Anna je s dcérou doma, keďže potrebuje nepretržitú starostlivosť. Lukáš Latinák bude robiť všetko pre to, aby k splneniu sna o bezbariérovej kúpeľni prispel!

Sledujte premiérovú epizódu zimnej edície Vo štvorici po Slovensku vlakom už zajtra o 21.50 h na Markíze!

Prvé prominentné dieťa českého šoubiznisu je na svete. Martin Chodúr sa stal otcom!

Tomáš Maštalír. Ako doktora Gregora z Ordinácie v ružovej záhrade si ho pamätá už len málokto. Vytiahli sme fotografie z archívu!

Podrobnosti o putovaní štyroch slovenských hercov Slovenskom. Máme špeciálnu pozvánku. Sledujte jedine u nás!